1. Ana Sayfa
  2. 3d Yazıcılar
  3. 3d Yazıcıdan Anahtarlık Basımı

3d Yazıcıdan Anahtarlık Basımı

3d Yazıcıdan Anahtarlık Basımı

3d Yazıcıdan Anahtarlık Basımı yazımızda sahip olduğunuz 3 boyutlu yazıcıdan basabileceğiniz çeşitli 3 boyutlu anahtarlıkları inceleyecez. Bu yazımızda inceleyeceğimiz 3  anahtarlıklar ücretsiz şekilde olan STL dosyalarıdır ve linklerini altlarında paylaşacaz. Yazımızı okuduğunuz önce teşekkür ederiz. Lafı uzatmadan yazımıza başlayalım.

3d Yazıcıdan Anahtarlık Basımı

3d Yazıcıdan Anahtarlık Basımı yazımızda çeşitli ebatlarda, çeşitli karakter, çeşitli şeyleri temsil eden anahtarlıklar bulunmaktadır. Bu anahtarlıklar kişisel zevklere göre oldukça bu dosyaları vermiş olduğumuz linkle indirebilir ve ardından ise 3 boyutlu yazıcınız ile basabilirsiniz. Lafı uzatmadan yazımızın ilk anahtarlığı ile başlayalım.

3d Yazıcıdan Anahtarlık Basımı
3d Yazıcıdan Anahtarlık Basımı

1)Optimus Prime Anahtarlık

Transformers filminin lider karakterlerinden olan Optimus Prime, minik bir minyatür hali olan bu anahtarlık oldukça hoş ve güzel bir anahtarlıktır. Bu anahtarlık cebinizde birazcık rahatsızlık vermesi olası bir durumdur. Bunun nedeni ise boyanması durumunda oldukça dikkat çekici,  Optimus prime hayranları için ilk tercih edilecek anahtarlıktır. Bunun harici anahtarlıktan çıkararak masanızda yada arabanızda sabit bir şekilde süs olarak koyulabilme ihtimali vardır.

Optimus Prime Anahtarlık
Optimus Prime Anahtarlık

Aşağıdaki boyutlarda olan bu anahtarlık üretebilmemiz için 12 metre boyutunda filament yada 12 gram filament ihtiyacı bulunmaktadır. Bunun dışında ise 3 boyutlu yazıcınızın model ve tipine göre değişiklik gösterse de ortalama 2 saat 45 dk. sürede basılması mümkündür. Bu süre etkileyen oldukça faktör vardır. Bu nedenden dolayı bu süre ortalama süredir. 2 saat 45 dakika sonra Optimus Prime anahtarlığı sahibi olursunuz.

Optimus Prime Anahtarlık
Optimus Prime Anahtarlık

 

2)Thor Anahtarlık

Thor film ve çizgi romanlarının en önemli ve Thor karakterinin ana silahı olan Thor çekici oldukça popüler ve basılması oldukça kolay bir anahtarlıktır. Anahtarlıklarımız arasında rahatsız edici şekilde durmayacak olan bu çekiç üzerinde bulunan delik yardımıyla anahtarlık demiri takılabilir ve rahatlıkla kullanılabilir. Bunun dışında ise bu çekiç oldukça dikkat çekici ve tavsiye edilesi bir 3 boyutlu anahtarlıktır.

Thor Anahtarlık
Thor Anahtarlık

Thor çekiç üretebilmeniz için 5 gram filament yada 2 metre boyutlarında filament ihtiyacınız vardır. Bu çekiç basılması 3 boyutlu yazıcınıza göre değişse de 1 saat civarından bir thor çekici sahibi olabilirsiniz.

Thor Anahtarlık
Thor Anahtarlık

3)Arduino Anahtarlık

3d Yazıcıdan Anahtarlık Basımı yazımızın Arduino ile ilgili anahtarımızın ise Arduino amblemini şeklindeki anahtarlıktır. Renklendirme çalışması ile oldukça güzel bir anahtarlık sahibi olabilirsiniz.

Arduino Anahtarlık
Arduino Anahtarlık

Bu anahtarlık  için 1 metre filament yada 3 gram filament gereklidir. Bunun haricinden model ve tipe göre değişiklik gösterse de yaklaşık 30 dk. baskı süresi vardır.

4)Nozzle Anahtarlık

3d Yazıcıdan Anahtarlık Basımı yazımızın 3 boyutlu yazıcılarla ilgilenen insanlar için oldukça dikkat çekici ve 3 boyutlu yazıcısından basılabilecek güzel bir 3 boyutlu anahtarlıktır. Bu anahtarlık nozzle ucunun büyütülmüş halinden modellenmiştir.

Nozzle Anahtarlık
Nozzle Anahtarlık

Şimdi bu nozzle şeklinde bulunan anahtarlığı 2 parçadan yada tek parçadan oluşan bir 3 boyutlu dosyadır. Bu nozzle modeli yaklaşık 1 saat baskı süresi ile basılabilmektedir. Bu nozzle dosyasını basabilmeniz için 7 gram filament yada 2,5 metre filament ile basabilirsiniz.

5)Disk Anahtarlık

Araba hastaları yada hayranları için oldukça sevecekleri bir anahtarlık çeşidi de bu disk fren modelidir. Oldukça dikkat çekici ve araba hastaları için uygun olan bu model sizin aracınızın anahtarlığında yerini bulacaktır.

Disc Anahtarlık
Disc Anahtarlık

Bu disk caliper setinin basılması için 10 gram filament yada 3.5 metre filament gereksinimi duyulmaktadır. Bunun haricinden yazıcınızın model ve tipine göre değişiklik gösterse de ortalama 2 saat 15 dk baskı süresi gerekmektedir. Bu süre sonucundan anahtarlığınız hazır.

6)Roket Anahtarlık

Oldukça tatlı ve uzay hayranları için oldukça ilgi çekici olan bu roket anahtarlığının 3 parçası vardır. Birinci kısımda roket, ikinci kısımda roket kalkış esnasında olan alevi, üçüncü kısımda ise roket taşıma aracı yer almaktadır. Masada da oldukça dikkat çekici olduğunu belirtmemiz gereklidir.

Roket Anahtarlık
Roket Anahtarlık

Bu model 4 parçadan oluşmakta ve sadece roket kısmını basmak isterseniz, 8 gram filament ve 1 saat 30 dk ortalama baskı süresine ihtiyaç duyacaksınız. Bu roket dışında roket alevi ve roket tasıma aracı da dosyada bulunmaktadır.

Roket Anahtarlık
Roket Anahtarlık

3d Yazıcıdan Anahtarlık Basımı

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ben Ömer Faruk. Konya'da Yönetim Bilişim Sistemlerinde öğrenim görmekteyim. Yazılım ve Arduino ilgi duymaktayım.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 1 hafta önce

    Ömer bey, gerçekten güzel bir yazı olmuş fakat aklımı kurcalayan bir nokta var. Tüm bu görsellerdeki anahtarlıkları siz mi basıp, boyadınız acaba ?
    Eğer öyleyse ve satımını gerçekleştiriyorsanız bana mail adresimden ulaşabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir