İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. 3d Yazıcılar
  3. 3d Yazicidan Basilabilecek Rc Arabalar

3d Yazicidan Basilabilecek Rc Arabalar

3d Yazicidan Basilabilecek Rc Arabalar

3d Yazicidan Basilabilecek RC Arabalar yazımızda öncelikle 3 boyutlu yazıcıdan basılabilecek RC araçların inceleyecez. Bu incelemiş olduğumuz RC arabaların STL dosyaları indirilmesi ücretsiz olanları tercih ettik. Şimdiden bu yazımızı ziyaret ettiğinizden dolayı size teşekkür eder, takipte kalmasınız arzu ederiz. Lafı uzatmadan yazımıza başlayalım.

3d Yazicidan Basilabilecek Rc Arabalar

3d Yazicidan Basilabilecek Rc Arabalar yazımızda buğun oldukça çeşitli ve eğlenceli RC arabaları listeledik. Bunlar arasında dağa ve engebeli yerlere tırmanan RC araçlar bulunurken, düz bir zeminde drive atacak araçlarda listemizde yer alacaktır. Lafı uzatmadan listemizi oluşturmaya ve RC araçları tanıtmaya başlayalım. Bu arada RC manası ise Uzaktan Kumandalı manasına gelmektedir. Bu küçük bilgiyi de verdiğimiz göre başlayalım.

3d Yazicidan Basilabilecek Rc Arabalar
3d Yazicidan Basilabilecek Rc Arabalar

1)Ford F100 1956 Araba

3d Yazicidan Basilabilecek Rc Arabalar yazımızın en eski ve en görkemli aracı hiç kuşkusuz 1956 model olan Ford F100 model arabadır. Amerika ve diğer ülkede bu aracın çılgınları, bu aracı alıp çeşitli günlerde sergilemektedir. Kısacası bir ikon olan Ford F100 1956, sevenleri tarafında 3 boyutlu şekilde üretilmiş ve ücretsiz şekilde indirme imkanı sunmuşlardır.

Ford F100 1956 Araba
Ford F100 1956 Araba

Aşağıda bulunan linkte Aracın arazi koşullarında performansı gösterilmiş ve açıklamada ise araç için gerekli olan malzemelerin listesi verilmiştir. Aşağıdaki linkten bu simge olmuş aracın dosyalarını indirebilir ve ardından ise 3 boyutlu yazıcınız ile basabilirsiniz.

Ford F100 1956 Araba
Ford F100 1956 Araba

2) Land Rover Defender Araba

Bu yazımızın en popüler dağ araçlarından birisi de Land Rover Defender demek kimsenin itirazı olmaz. Bunun nedeni ise duruşu ve heybetli duruşu ile bu arabayı tanıyan herkesin gönlünde taht kurmasını bilmiştir. Bu aracı 3 boyutlu şekilde tasarlanmış ve ince ayrıntılarla donatılmıştır. Oldukça dikkatli ve özenli bir tasarım ile oluşturulan bu araç büyüğünden aşağı kalır yanı yoktur herhâlde.

Land Rover Defender Araba
Land Rover Defender Araba

Bu aracı yapmaya karar verdiyseniz uzun baskı süreleri ve oldukça ince bir el işçiliği gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Fakat bitmesinin ardından sizin için oldukça değerli bir uzaktan kumandalı araç olacağına emin olabilirsiniz.

Land Rover Defender Araba
Land Rover Defender Araba

3)Willys RC 4X4 Araba

Thingiverse.com en çok varyasyona sahip ve en çok çeşidi bulunan araç Willys arabasıdır. Bir çok şekilde bu aracın 3 boyutlu tasarımını bulabilirseniz. Bizim seçmiş olduğumuz Willys ise üstü kapalı ve açık seçenekleri olsa da biz üstü kapalı olanını tercih ediyoruz.

Willys RC 4X4 Araba
Willys RC 4X4 Araba

Alt takımı oldukça basit tasarlanmış olan bu 3 boyutlu tasarımda diferansiyel oldukça önem verilmiş ve yüzeyi kapatılmıştır. Diğer tasarımlarda bu özellik pek karşımıza çıkmaz. Bunun nedeni ise dıştan şekilde çalışması daha klay olmasıdır. Uzun lafın kısası ise bu tasarım da engebeli araziler için bire bir çözümdür. Duruşu ve yapılışı oldukça sade ve kolay olan bu araç, 3 boyutlu yazıcıdan diğer modellere göre daha kolay baskı alırsınız.

Willys RC 4X4 Araba
Willys RC 4X4 Araba

4)Drift Arabası

Oldukça sık ve şirin olan bu drift arabası, düz zeminde oldukça güzel bir şekilde drift atmaktadır. Farları ve duruşu oldukça şirin olan bu araba basımı diğer araçlara göre bununki de oldukça basittir. Tasarımcısı çok karmaşık olmadığı bu araç oldukça basit bir şekilde tasarlanmıştır.

Drift Arabası
Drift Arabası

Fotoğraflarda lambaları olmayan araca lamba delikleri açarak lamba takviyesi yaparak önde ve arkada yanan lambaları olmasını sağlayabilirsiniz. Bu drift arabasını indirmek veya da incelemek isterseniz aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Drift Arabası
Drift Arabası

5)F1 Yarış Arabası

3d Yazicidan Basilabilecek Rc Arabalar son aracı ise bir F1 yarış aracıdır. Oldukça duruşu ve görünüşü hızlı duran araç, gerekli aksamları seçmeniz ile oldukça hızlı gidecek ve drift atacaktır. Birleştrme ve yapım aşamaları için oldukça ayrıntılı dökümanlar bulunduran bu F1 yarış arabası hayranlarını üzmeyecektir.

F1 Yarış Arabası
F1 Yarış Arabası

3d Yazicidan Basilabilecek Rc Arabalar

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ben Ömer Faruk. Konya'da Yönetim Bilişim Sistemlerinde öğrenim görmekteyim. Yazılım ve Arduino ilgi duymaktayım.

Yorum Yap