İlginizi Çekebilir
PETG Filament Nedir ?
  1. Ana Sayfa
  2. 3d Yazıcılar
  3. 3d Yazıcıdan Basılabilecek Oyuncaklar

3d Yazıcıdan Basılabilecek Oyuncaklar

3d Yazıcıdan Basılabilecek Oyuncaklar

3d Yazıcıdan Basılabilecek Oyuncaklar yazımıza şimdiden hoş geldiniz. Bu yazımızda 3d Yazıcıdan Basılabilecek Oyuncaklar hakkında çeşitli tavsiyelerde bulunucaz ve sizin için derlemiş olduğumuz çeşitli 3 boyutlu oyuncakları inceleyecez. bu inceleyeceğimiz oyuncakların STL dosyalarını indirebileceğiniz linkleri ve bu oyuncaklar hakkında çeşitli bilgiler vermeye çalışacaz. Lafı uzatmadan başlayalım. Bizi takip ettiğiniz ve yazılarımızı okuduğunuz için şimdiden teşekkür ederiz.

3d Yazıcıdan Basılabilecek Oyuncaklar
3d Yazıcıdan Basılabilecek Oyuncaklar

3d Yazıcıdan Basılabilecek Oyuncaklar

3d Yazıcıdan Basılabilecek Oyuncaklar ücretsiz STL dosyaların yer aldığı thingiverse.com bulunan oyuncaklar arasından çeşitli oyuncakları listeledik. Bu liste de yapımında oldukça teknik bilgi gereken teknik oyuncakların yanı sıra oldukça basit bir şekilde basılabilecek dosyaları da listeledik. Böylelikle istek ve ihtiyacınıza göre listemizde yer alan oyuncağı indirdikten sonra üretebilir ve çocuklar ile oynayabilirsiniz. Listemize başlayalım.

Astronot
Astronot

1)3D Labirent Küp

3d Yazıcıdan Basılabilecek Oyuncaklar yazımızda ilk oyuncağımız 3 boyutlu şekilde oluşturulmuş labirent biçiminde tasarlanmış olan bu küp iki kişi tarafından iki taraflı şekilde uzatılmış olan çubukların, iki kişinin karşılıklı olarak küpün çıkarılması sağlayan bir çeşit zeka oyunudur. Bu zeka oyunu ile karşılıklı olarak iki kişinin oynayabilmesini sağlayan ve zekasını, hamlesini gelişimini sağlayan bir oyuncaktır.  Çocuklarınız için verilebilecek küçük, ilginç bir zeka oyunudur.

3D Labirent Küp
3D Labirent Küp

Bu 3 boyutlu labirent küp toplamda 7 parçadan oluşan bir zeka küpüdür. Bu küp yaklaşık 40 gram filament ihtiyacı duymakta ve bunun 3 boyutlu yazıcıda basım süresi ise 3 boyutlu yazıcının model, marka ve tipine göre süresi değişse de yaklaşık 7 saat süren bir baskı ile 3d labirent küp üretmiş olabilirsiniz. Ardından ise bir hızlı yapıcı ise bu parçaları birbirine yapıştırabilir ve bu zeka oyununa başlayabilirsiniz. Aşağıdaki linkte yapıştırma videosu bulunmaktadır.

3D Labirent Küp
3D Labirent Küp

2)Mini Yay

3d Yazıcıdan Basılabilecek Oyuncaklar yazımızın ikinci oyuncağı mini yaydır. Bu oyuncak oldukça eğlenceli ve azda olsa tehlikelidir. Bu oyuncak üretilebilmesi için 2 tane metal bir toka ihtiyacınız vardır. Bu metal tokayı esnekliği ile yay gerilmesi işlemini görecektir. Arkadaşlarınız ile bu mini yay ile birbiriniz ile savaşabilirsiniz.

Mini Yay
Mini Yay

Bu mini yay toplamda 3 parça STL dosyasından oluşan bir oyuncaktır. Mini yayın basmak istersek yazıcının tipi ve modeline göre değişiklik gösterse de yaklaşık olarak 3 saat 45 dk. civarından bir sürede basılabilmesi mümkündür. Hatta tek bir mini yayı basmak isterseniz 1 saat 45 süreye kadar kısalabilir. Bu mini yayın basımı için gerekli olan filament miktarı ise 21 gram ve yaklaşık 7 metre filament gereksinim duymaktadır. Bu mini yay için gerekli olan toka resmi ise STL dosyasının içerisinde bulunmaktadır.

Mini Yay
Mini Yay

3)Uçan Araç

Oldukça küçük ve minik olan bu uçan araç, oyun oynamak yada süs olarak koymak amacıyla oldukça güzel olabilir. Çocukların gelişimi ve oyun oynarken hayal kurarak oynamasını sağlayacak olan bu uçan araç ile uzun süreler oyun oynayabilir küçük dostlarımız.

Uçan Araç
Uçan Araç

Bu uçan araç tek parçadan oluşmakta ve yaklaşık 5 saatlik baskı süresinde üretilmektedir. Bu uçan araç ile 32 gram ve 11 metre filament gereksinimi duymaktadır. İsterseniz bu aracı boyamanız ile daha güzel gözükebilir.

Uçan Araç
Uçan Araç

4)Star Wars Robotu

Star Wars şirin ve ortalıkta gezen robotu artık evinizin içinde gezmesi mümkündür. Bu robot elektronik ve kodlama açısından oldukça karışık ve uzun süren bir süreç olacaktır. Üzerindeki çıkıntıları düzgün bir şekilde boyamanı ile Star Wars  Robotu minik bir hali evinizde dolanmış olacaktır. Figür olarak dolabınız bir köşesine koymanızda odanızın oldukça sık olmasını sağlar.

Star Wars Robotu
Star Wars Robotu

Bu robot 6 parçadan oluşmaktadır. Yaklaşık 3 güne yakın bir şekilde baskı süresi almaktadır ve montajları ile ve kartların oluşturması ile bir hafta süremesi muhtemeldir. Fakat bu işlemler bitmesinin ardından ise oldukça güzel ve oldukça ilgicin bir robot sahibi olacaz.

5)Minecraft Steve

Bu yazımızın son oyuncağı olan Minecraft objesi yanında 4 farklı alet de yanında barındırmaktadır. Bununla minecraft hayranları için oldukça ilgi çekici ve minecraft seven çocuklar için olukça mutluluk vericidir. Minecraft ana yapısından çıkılmadan yapılan bu tasarım oldukça hoş.

Minecraft Steve
Minecraft Steve

Minecraft Steve 14 tane STL dosyasından oluşmakta ve bunun 4 aletlerdir. Onun haricinde bu dosyaları tek seferde basmak isterseniz 15 saatlik baskı süresinden oluşmakta ve 105 gram filament veya 36 metre filament ihtiyaç duyulmaktadır.

Minecraft Steve
Minecraft Steve

 

3d Yazıcıdan Basılabilecek Oyuncaklar

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ben Ömer Faruk. Konya'da Yönetim Bilişim Sistemlerinde öğrenim görmekteyim. Yazılım ve Arduino ilgi duymaktayım.

Yorum Yap